İlginizi Çekebilecek Modern TV Ünitesi Modelleri

Salon tadilat ve dekorasyon işlemleri sırasında odak noktası olarak sıklıkla tv üniteleri seçilir. X tadilat olarak sizler için İlginizi Çekebilecek Modern TV Ünitesi Modelleri üzerinde araştırmalar yaparak en iyi ürünleri seçtik.

Ahşap TV Ünitesi

İlginizi Çekebilecek Modern TV Ünitesi Modelleri: Ahşap Kullanımı

TV ünitelerinin vazgeçilmez malzemeleri arasında yer alan ahşap türüne göre farklı renk ve dokulara sahiptir. Koyu renk tonlarının hakim olduğu bir tasarım içerisinde buna uygun bir ahşap türü ve dokusu seçilmelidir.

Televizyon Ünitesi Tasarımı
Modern Tv Ünitesi - Xtadilat

Televizyon ünitesi üzerinde ahşap ile birlikte kullanabileceğiniz bir diğer malzeme ise metaldir. Metali tasarıma uygun formlar ve renklerde kullanarak güzel bir birliktelik yakalayabilirsiniz.

Salon Tadilatı
İlginizi Çekebilecek Modern TV Ünitesi Modelleri

Yoğun ahşap kullanımı sırasında maliyetler kimi zaman belinizi bükebilir. Bunu önlemek için farklı çeşitlerde kompozit ahşap türleri seçerek kaplama yolu ile aynı etkiyi yakalayabilme yolunuz da her zaman bulunur. Bu sayede uygulama maliyetlerini oldukça aşağılara çekerek tadilat ücretlerinizi de düşürebilirsiniz.

Tv ünitesi Yenileme

Ünite üzerinde farklı iki malzeme kullanabilme seçeneği ile birlikte aynı malzemenin farklı iki türevi seçilerek de monotonluğu ortadan kaldırabilir, daha yaratıcı mekanlar tasarlayabilirsiniz.

Televizyon Ünitesi Tasarımı

Tv ünitesi tasarımlarında ahşap kaplaması ile tek bir rengi birleştirmek kimi zaman oldukça iyi tasarımlar yakalamanıza olanak verebilir. Tasarım, çok fazla malzeme kullanmak değildir. Yeterli düzeyde malzeme kullanmaktır.

Minimal Televizyon Ünitesi

Salonunuz içerisinde Televizyon ünitesine ayıracağınız çok az alanınız olabilir. Bu gibi durumlarda gerekli tasarım başlıklarını da göz önünde bulundurarak minimal tasarımlara imza atabilirsiniz. Yukarıdaki Televizyon Ünitesi örneğinde gördüğünüz gibi duvarınızda yer alan çıtaları televizyonunuz ile hizalayarak yerleştirebilirsiniz. Böylelikle televizyonun arkasına ek olarak bir malzeme yerleştirmenize gerek kalmadan hem zamandan hem de bütçeden tasarruf edebilirsiniz.

Televizyon Ünitesi ve Diğer Mobilyaların Uyumu

Tasarladığınız televizyon ünitesi ile mekanınızın diğer mobilya ve aksesuarları uyum içerisinde olmalıdır. Uyumlu olmayan tasarımlar sizleri rahatsız edebilir.

**Eğer yeni bir televizyon ünitesi tasarlıyor veya satın alıyorsanız -bütçeniz elverdiğince- aksesuarlarınızı da yenilemeniz yönünde hareket etmelisiniz. Böylelikle o an ki tasarım algılarınız ile birlikte aksesuar seçiminiz daha sağlıklı olacaktır.

İlginizi Çekebilecek Modern TV Ünitesi Modelleri

Kullanıcılardan aldığımız geri bildirim sonucunda sıklıkla karşılaştığımız bir diğer sorun ise TV ünite tasarımı sürecinde aydınlatmanın yeterince düşünülmemesi yer alıyor. Çoğunlukla kullanıcılar Xtadilat ile iletişimleri sırasında,

  • A firması, salonumun tadilatını yaptı ama salonum karanlık kaldı.
  • TV ünitem kendini yeterince ortaya çıkarmıyor!
  • TV üniteme yeterince aksesuar yerleştiremiyorum.

gibi şikayetleri sıklıkla duymaktayız.

İlginizi Çekebilecek Modern TV Ünitesi Modelleri
Lake Kaplama Tv Ünitesi
İlginizi Çekebilecek Modern TV Ünitesi Modelleri

Yatak Odasında TV Ünitesi

İlginizi Çekebilecek Modern TV Ünitesi Modelleri
Yatak Odası Tv Ünitesi

Her ne kadar Televizyon üniteleri salonlar için düşünülüyor olsa da yatak odalarının büyük kısmında da televizyon bulunmakta. Durum böyle olunca yatak odaları için de bir tv ünitesine ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu durumlar için Xtadilat ekibi olarak yatak odalarında minimal ve bütüncül televizyon üniteleri tasarlamanızı öneriyoruz.

Saklanabilen Televizyon Bölümleri Hayat Kurtarabilir!

Televizyon üniteleri üzerinde yer alan televizyonun her zaman görünüyor olması gerekmez. Kimi zaman Televizyon bölümü çeşitli yan ürünler ile kapatılarak salonunuzda farklı atmosferler yakalayabilirsiniz. Bu konuda dikkat etmeniz gereken ile TV ünitesi tasarlanırken bunu belirlemektir. TV ünitesi yapımı tamamlandıktan sonra eklenen yan ürünler tasarım bütünlüğünü bozmak ile birlikte çirkin görüntüler ile karşı karşıya kalmanıza sebep olabilir.

Modern Televizyon Ünitesi - Xtadilat

TV ünitesi içerisinde bulunan aksesuarları kimi zaman bir kenara bırakarak oldukça minimal bir tasarım sağlayarak ferah salonlara “merhaba!” diyebilirsiniz. Unutmayın, tasarım her yere bir şey koyabilmek değildir, yeterli miktarda ürün kullanarak tasarım yapmak demektir. Tadilat ve dekorasyon işlemleriniz sırasında bu konuya dikkat etmelisiniz.

Televizyon Ünitesi Tasarımı için XTadilat Ekibi İle İletişime Geçmek için

İlginizi Çekebilecek Modern TV Ünitesi Modelleri
Başa dön